Navimor Invest, background

Navimor - Invest S.A.

Budownictwo inżynieryjne, Hydrotechnika

Wersja polska English
 
Spółka notowana na rynku akcji New Connect

Stopień Wodny Brandys nad Rzeką Łabą, remont lewego i prawego przęsła jazowego

Stopień Wodny Brandys nad rzeką Łabą - przed remontem

Nazwa kontraktu: "VD Brandýs nad Labem, oprava leveho a praveho jezoveho pole" tj. "Stopień Wodny Brandys nad Rzeką Łabą, remont  lewego i prawego przęsła jazowego"

Umowę podpisano: w dniu 02.02.2015r.  z Povodi Labe

Wartość kontraktu: 38  440 000 Kc  netto.

Termin realizacji: maksymalnie do 30 listopada 2017

Lokalizacja inwestycji: Zobacz na wikimapii.

Stopień Wodny Brandys nad rzeką Łabą

Dane techniczne:

Nad Łabą, w środku miejscowości Brandys nad Labem-Stara Boleslav pczątkowo był wybudowany historyczny jaz typu stałego. Nowy stopień wodny zaprojektowano w latach 1931/34. Składa się on obecnie z jazu ruchomego, małej elektrowni wodnej, śluzy, przepławki dla ryb. Komora śluzy jest oddzielona od jazu wyspą. Konstrukcja jazu i komora śluzy została wybudowana w latach 1933/36. Elektrownia wodna została zbudowany w latach. 1933-1944 z powodu przedłużających się sporów z właścicielami młyna. 
 
Stopień Wodny Brandys nad rzeką Łabą
 
Parametry:
  • Stopień wodny na Łabie jest zbudowany na kilometrze 27.878 rzeki, która ma długość ma 137,913 km.
  • Jaz ma trzy sekcje lekkie szerokie na 23,5 m, wysokość zamknięć 3,42 m, szerokość filarów 3,60 m, długość filarów 21 m , na nich jest umieszczony żelbetowy most (pokład).
  • Przepławka dla ryb (szerokość 1,20 m) w pobliżu słupów zlokalizowana po lewej stronie jazu
  • Elektrownia Wodna znajduje się na prawym brzegu w sąsiedztwie jazu, ma zainstalowane dwie turbiny Francisa. Średnia dzienna wydajność 1,98 MW elektrowni z prędkością 107 obr. / Min. - Reactive spustowy (szerokość 1,5 m) znajduje się w prawym dolnym rogu elektrowni.
  • Na dawnej pływcie wypadowej młna został sztuczy tor kajakowy o długości 186 m.  Wlot do toru wyścigowego młyna zlokalizowany jest na lewym brzegu i posaida dwie drewniane bramy śluzoweg sterowane ręcznie.

Plan Jazu Brandys